Emeklilerin 3 Bin TL’lik Bayram İkramiyesi Bu Sıralamaya Göre Yatırılacak

Emeklilere, maaş ödemelerinin yanı sıra Ramazan ve Kurban Bayramı’nda bir defaya mahsus olmak üzere verilen ikramiyeler, bu yıl 1000 TL zamlanarak 3 bin liraya yükseltilmişti.

Meclis Adalet Komisyonu’ndan geçen düzenleme, gelecek hafta TBMM Genel Kurulu’na gelecek. Bazı ekonomistler, ikramiye ödemelerinin 3 bin TL’den 5 bin TL’ye çıkartılmasının ve Meclis Genel Kurulu’ndan bu şekilde geçmesinin muhtemelen olduğunu belirtirken, 16 milyonun üzerinde emekliye yapılacak ikramiye ödemelerinin hangi tarihlerde hesaplara yatacağı ortaya çıktı.

SEÇİM NEDENİYLE ERKENE ÇEKİLECEK

Ramazan Bayramı’nın ilk gününün 10 Nisan’a denk gelmesi nedeniyle beklentiler, 1-9 Nisan tarihleri arasına yoğunlaşsa da, seçim öncesi yapılan düşük maaş zammı ve beklenenin altında kalan ikramiye artışları nedeniyle emeklinin öfkesi, iktidara yönelmiş durumda.

31 Mart yerel seçimlerinde sandığa emeklilerin en azından ikramiye ödemelerini almış şekilde gitmelerini arzulayan AKP iktidarı, 31 Mart öncesinde emekli ikramiye ödemelerini tamamlamaya hazırlanıyor.

EMEKLİ İKRAMİYELERİ BU SIRALAMA GÖRE YATIRILACAK

Halihazırda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ya da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, emeklilerin sayısının çok fazla olması ödemelerin geçtiğimiz yıl olduğu gibi kademeli olarak yatırılacağı yönünde bir beklenti oluşturdu.

Bu doğrultuda 31 Mart’ın pazar gününe denk geliyor oluşu, ikramiye ödemeleri için muhtemelen tarihi 22-29 Mart arasına çekmiş durumda. Ödemelerin ilk olarak SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılması, sonrasında ise Emekli Sandığı için hesaplara aktarılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x